W numerze 41 Auto Świata, z 6 października 2008 roku, znajdujemy 16 stronicowy dodatek specjalny, Poradnik eksploatacyjny poświęcony popularnym modelom Volkswagena: Polo III i IV generacji, Golf III i IV, Passat IV.  Polecam gorąco ten poradnik wszystkim właścicielom tych samochodów i tym, którzy zamierzają kupić któryś z nich. To wyjątkowy dodatek w prasie motoryzacyjnej tak szeroko opisujący historię poszczególnych modeli, typowe usterki, koszty napraw, interwały przeglądów i wiele innych praktycznych rad przydatnych w codziennym użytkowaniu tych modeli. O opinie  na temat poszczególnych modeli poprosiliśmy najlepszych fachowców – praktyków od tej marki.

Ten poradnik rozpoczyna całą serię podobnych dodatków do Auto Świata, w których będziemy opisywać szczegółowo modele innych popularnych na naszym rynku marek, m.in Toyoty, Ople i Fordy. Zaczęliśmy od Volkswagena, gdyż statystyki pokazują ogromne zainteresowanie autami tej marki na naszym rynku. Są najchętniej sprowadzane z zagranicy przez prywatnych importerów i królują na naszych giełdach i w ogłoszeniach internetowych.

Wierzymy, że nasz nowy pomysł spodoba się Czytelnikom i zachęci do  przygotowania następnych Poradników eksploatacyjnych.  Tymczasem zajrzyjcie do 41 numeru Auto Świata. Gorąco polecam.